Alle Kamervoorzitters van de Tweede Kamer

Tweede Kamer

Het is een eer als je als voorzitter van de Tweede Kamer wordt benoemd. In vroegere tijden ging deze functie dan ook vaak naar een baron of graaf. Hieronder een lijst met alle Kamervoorzitters van de Tweede Kamer vanaf 1901.

Alle Kamervoorzitters van de Tweede Kamer

20-09-1901 t/m 19-09-1905: Mr. A.E. baron Mackay
22-09-1905 t/m 21-09-1909: Jhr. mr. J. Roëll
23-09-1909 t/m 15-09-1912: Frederik graaf van Bylandt
18-09-1912 t/m 16-09-1913: Jhr. mr. O.F.A.M. van Nispen tot Sevenaer
17-09-1913 t/m 18-01-1917: Mr. H. Goeman Borgesius
25-01-1917 t/m 08-10-1920: Mr. D. Fock
14-10-1920 t/m 05-08-1925: Mr. D.A.P.N. Koolen
17-09-1925 t/m 10-08-1929: Jhr. mr. Ch. J.M. Ruijs de Beerenbrouck
18-09-1929 t/m 12-05-1933: Mr. J.R.H. van Schaik
31-05-1933 t/m 17-04-1936: Jhr. mr. Ch. J.M. Ruijs de Beerenbrouck
07-05-1936 t/m 09-11-1937: Mr. P.J.M. Aalberse
11-11-1937 t/m 07-08-1948: Mr. J.R.H. van Schaik
12-08-1948 t/m 13-01-1963: Mr. L.G. Kortenhorst
29-01-1963 t/m 07-12-1972: Mr. F.J.F.M. van Thiel
07-12-1972 t/m 17-07-1979: Dr. Ir. A. Vondeling
17-07-1979 t/m 14-09-1989: Dr. D. Dolman
14-09-1989 t/m 01-12-1996: Drs. W.J. Deetman
03-12-1996 t/m 19-05-1998: Drs. P. Bukman (CDA)
20-05-1998 t/m 16-05-2002: Mevr. J. van Nieuwenhoven
28-05-2002 t/m 29-11-2006: Drs. F.W. Weisglas
06-12-2006 t/m 19-02-2012: Mevr. G.A. Verbeet
25-09-2012 t/m 12-12-2015: Mevr. A. van Miltenburg
12-12-2015 t/m heden: Mevr. K. Arib

Stem op deze lijst

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *