De naoorlogse ministers van Binnenlandse Zaken


  1. dr. L.J.M. Beel (RKSP): 23 februari 1945-15 september 1947
  2. mr. dr. P.J. Witteman (KVP): 15 september 1947-7 augustus 1948
  3. mr. J.H. van Maarseveen (KVP): 7 augustus 1948-15 juni 1949
  4. mr. J.R.H. van Schaik (KVP): 15 juni 1949-20 september 1949
  5. mr. F.G.C.J.M. Teulings (KVP): 20 september 1949-15 maart 1951
  6. mr. J.H. van Maarseveen (KVP): 15 maart 1951-18 november 1951
  7. mr. F.G.C.J.M. Teulings (KVP): 18 november 1951-6 december 1951
  8. dr. L.J.M. Beel (KVP): 6 december 1951-7 juli 1956
  9. mr. J.C. van Oven (PvdA): 7 juli 1956-13 oktober 1956
  10. J.G. Suurhoff (PvdA): 13 oktober 1956-29 oktober 1956
  11. mr. A.A.M. Struycken (KVP): 29 oktober 1956-19 mei 1959
  12. mr. E.H. Toxopeus (VVD): 19 mei 1959-14 april 1965
  13. J. Smallenbroek (ARP): 14 april 1965-31 augustus 1966
  14. dr. I. Samkalden (PvdA): 31 augustus 1966-5 september 1966
  15. mr. P.J. Verdam (ARP): 5 september 1966-5 april 1967
  16. mr. H.K.J. Beernink (CHU): 5 april 1967-6 juli 1971
  17. mr. W.J. Geertsema (VVD): 6 juli 1971-11 mei 1973
  18. mr. dr. W.F. de Gaay Fortman (ARP): 11 mei 1973-19 december 1977
  19. H. Wiegel (VVD): 19 december 1977-11 september 1981
  20. drs. E. van Thijn (PvdA): 11 september 1981-29 mei 1982
  21. mr. M. Rood (D66): 29 mei 1982-4 november 1982
  22. mr. J.G. Rietkerk (VVD): 4 november 1982-20 februari 1986
  23. mr. F. Korthals Altes (VVD): 21 februari 1986-12 maart 1986
  24. dr. R.W. de Korte (VVD): 12 maart 1986-14 juli 1986
  25. drs. C.P. van Dijk (CDA): 14 juli 1986-3 februari 1987
  26. drs. J. de Koning (CDA): 3 februari 1987-6 mei 1987
  27. drs. C.P. van Dijk (CDA): 6 mei 1987-7 november 1989
  28. drs. C.I. Dales (PvdA): 7 november 1989-10 januari 1994
  29. mr. E.H.M. Hirsch Ballin (CDA): 10 januari 1994-18 januari 1994
  30. drs. E. van Thijn (PvdA): 18 januari 1994-27 mei 1994
  31. D.IJ.W. de Graaf-Nauta (CDA): 27 mei 1994-22 augustus 1994
  32. H.F. Dijkstal (VVD): 22 augustus 1994-3 augustus 1998
  33. dr. A. Peper (PvdA): 3 augustus 1998-13 maart 2000
  34. mr. K.G. de Vries (PvdA): 24 maart 2000-22 juli 2002
  35. J.W. Remkes (VVD): 22 juli 2002-22 februari 2007
  36. dr. G. ter Horst (PvdA): 22 februari 2007-20 februari 2010
  37. Dr. E.M.H. Hirsch Ballin (CDA): 20 februari 2010-14 oktober 2010
  38. mr. J.P.H. Donner (CDA): 14 oktober 2010-16 december 2010
  39. L. Spies (CDA): 16 december 2010-heden

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *