De naoorlogse ministers van Justitie

Vanaf 14 oktober 2010 het ministerie van Veiligheid en Justitie


  1. mr. H.A.M.T. Kolfschoten (KVP): 24 juni 1945-3 juli 1946
  2. mr. J.H. van Maarseveen (KVP): 3 juli 1946-7 augustus 1948
  3. mr. Th.R.J. Wijers (KVP): 7 augustus 1948-15 mei 1950
  4. mr. J.H. van Maarseveen (KVP): 15 mei 1950-10 juli 1950
  5. mr. A.A.M. Struycken (KVP): 10 juli 1950-15 maart 1951
  6. mr. H. Mulderije (CHU): 15 maart 1951-2 september 1952
  7. mr. L.A. Donker (PvdA): 2 september 1952-4 februari 1956
  8. dr. L.J.M. Beel (KVP): 4 februari 1956-15 februari 1956
  9. mr. J.C. van Oven (PvdA): 15 februari 1956-13 oktober 1956
  10. dr. I. Samkalden (PvdA): 13 oktober 1956-22 december 1958
  11. mr. A.A.M. Struycken (KVP): 22 december 1958-19 mei 1959
  12. mr. A.C.W. Beerman (CHU): 19 mei 1959-24 juli 1963
  13. mr. Y. Scholten (CHU): 24 juli 1963-14 april 1965
  14. dr. I. Samkalden (PvdA): 14 april 1965-22 november 1966
  15. mr. A.A.M. Struycken (KVP): 22 november 1966-5 april 1967
  16. mr. C.H.F. Polak (VVD): 5 april 1967-6 juli 1971
  17. mr. A.A.M. van Agt (KVP): 6 juli 1971-7 september 1977
  18. mr. dr. W.F. de Gaay Fortman (ARP): 7 september 1977-19 december 1977
  19. mr. J. de Ruiter (CDA): 19 december 1977-4 november 1982
  20. mr. F. Korthals Altes (VVD): 4 november 1982-7 november 1989
  21. mr. E.H.M. Hirsch Ballin (CDA): 7 november 1989-27 mei 1994
  22. mr. A. Kosto (PvdA): 28 mei 1994-22 augustus 1994
  23. mr. W. Sorgdrager (D66): 22 augustus 1994-3 augustus 1998
  24. mr. A.H. Korthals (VVD): 3 augustus 1998-22 juli 2002
  25. mr. J.P.H. Donner (CDA): 22 juli 2002-21 september 2006
  26. mr. E.H.M. Hirsch Ballin (CDA) 22 september 2006-14 oktober 2010
  27. mr. I.W. Opstelten (VVD): 14 oktober 2010-heden

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.