De naoorlogse ministers voor Ontwikkelingssamenwerking

Sinds 22 juli 2002 heeft het ministerie voor Ontwikkelingssamenwerking geen minister meer. Sinds 27 mei 2003 is er weer een minister van Ontwikkelingssamenwerking. Sinds 14 oktober 2010 is er geen apart minsterie van Ontwikkelingssamenwerking meer.


  1. mr. Th. H. Bot (KVP): 14 april 1965-5 april 1967
  2. drs. B.J. Udink (CHU): 5 april 1967-6 juli 1971
  3. dr. C. Boertien (CDA): 6 juli 1971-11 mei 1973
  4. drs. J.P. Pronk (PvdA): 11 mei 1973-19 december 1977
  5. drs. J. de Koning (CDA): 19 december 1977-11 september 1981
  6. drs. C.P. van Dijk (CDA): 11 september 1981-4 november 1982
  7. drs. E.M. (Eegje) Schoo (VVD): 4 november 1982-14 juli 1986
  8. drs. P. Bukman (CDA): 14 juli 1986-7 november 1989
  9. drs. J.P. Pronk (PvdA): 7 november 1989-3 augustus 1998
  10. mr. E.L. (Eveline) Herfkens (PvdA): 3 augustus 1998-22 juli 2002
  11. A.M.A. van Ardenne (CDA): 27 mei 2003-22 februari 2007
  12. drs. A.G. Koenders (PvdA): 22 februari 2007-20 februari 2010
  13. Drs. M.J.M. Verhagen (CDA): 20 februari 2010-14 oktober 2010

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.