Formatie en zittingsduur van kabinetten vanaf 1945

Kabinet Duur van de formatie Totale zittingsduur in dagen
3 juli 1946-7 augustus 1948: Beel I 47 766
7 augustus 1948-15 maart 1951(vanaf 24 januari 1951 demissionair): Drees-Van Schaik 31 950
15 maart 1951-2 september 1952: Drees I 50 537
2 september 1952-13 oktober 1956 (van 17 mei 1955 tot 2 juni 1955 demissionair): Drees II 69 1502
13 oktober 1956-22 december 1958 (vanaf 11 december 1958 demissionair): Drees III 122 800
22 december 1958-19 mei 1959 (interim en vanaf 12 maart 1959 demissionair): Beel II 10 148
19 mei 1959-24 juli 1963 (vanaf 23 december 1960- 2 januari 1961 demissionair): De Quay 68 1527
24 juli 1963-14 april 1965 (vanaf 27 februari 1965 demissionair): Marijnen 70 630
14 april 1965-22 november 1966 (vanaf 14 oktober 1966 demissionair): Cals 46 587
22 november 1966-5 april 1967 (interim en vanaf 15 februari 1967 demissionair): Zijlstra 38 134
5 april 1967-6 juli 1971: De Jong 49 1553
6 juli 1971-20 juli 1972 (vanaf juli 1972 demissionair): Biesheuvel I 69 380
20 juli 1972-11 mei 1973 (interim en vanaf 29 november 1972 demissionair): Biesheuvel II 22 295
11 mei 1973-19 december 1977 (vanaf 22 maart 1977 demissionair): Den Uyl 163 1683
19 december 1977-11 september 1981: Van Agt I 208 1362
11 september 1981-29 mei 1982 (vanaf 16 oktober 1981 demissionair): Van Agt II 108 260
29 mei 1982-4 november 1982 (interim en vanaf 8 september 1982 demissionair): Van Agt III 17 159
4 november 1982-14 juli 1986: Lubbers I 57 1348
14 juli 1986-7 november 1989 (vanaf 3 mei 1989 demissionair): Lubbers II 52 1212
7 november 1989-22 augustus 1994: Lubbers III 62 1749
22 augustus 1994-3 augustus 1998: Kok I 111 1442
3 augustus 1998-22 juli 2002 (vanaf 16 april 2002 demissionair): Kok II 87 1450
22 juli 2002-27 mei 2003 (vanaf 16 oktober 2002 demissionair): Balkenende I 68 87
27 mei 2003- 7 juli (vanaf 30 juni 2006 demissionair): Balkenende II 125 1009
7 juli 2006-22 februari 2007: Balkenende III 6 230
22 februari 2007-14 oktober 2010(vanaf 20 februari 2010 demissionair): Balkenende IV 90 781
14 oktober 2010-(vanaf 23 april 2012 demissionair): Rutte-Verhagen 87 558

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.