Fractievoorzitters Tweede Kamer sinds 1945


    Christen-Democratisch Appèl:
  • 8 augustus 1977-18 december 1977: mr. A.A.M. van Agt
  • 20 december 1977-6 november 1978: mr. W. Aantjes
  • 13 december 1978-9 juni 1981: drs. R.F.M. Lubbers
  • 10 juni 1981-26 augustus 1981: mr. A.A.M. van Agt
  • 27 augustus 1981-3 november 1982: drs. R.F.M. Lubbers
  • 4 november 1982-21 mei 1986: dr. B. de Vries
  • 22 mei 1986-14 juli 1986: drs. R.F.M. Lubbers
  • 15 juli 1986-13 september 1989: dr. B. de Vries
  • 6 november 1989-17 augustus 1994: mr. drs. L.C. Brinkman
  • 18 augustus 1994-9 april 1997: drs. E. Heerma
  • 9 april 1997-1 oktober 2001: mr. J.G. de Hoop Scheffer
  • 1 oktober 2001-19 juli 2002: prof.dr.mr. J.P. Balkenende
  • 19 juli 2002-27 november 2006: M.J.M. Verhagen
  • 27 november 2006-21 februari 2007: prof.dr.mr. J.P. Balkenende
  • 21 februari 2007-heden: Drs. P.L.B.A. van Geel

    Christen Unie:

  • 13 maart 2001-16 mei 2002: L.C. van Dijke
  • 16 mei 2002-11 november 2002: dr. K. Veling
  • 11 november 2002-15 februari 2007: mr. A. Rouvoet
  • 15 februari 2007-heden: Drs. A. Slob

    Democraten ’66:

  • 23 februari 1967-31 augustus 1973: mr. H.A.F.M.O. van Mierlo
  • 1 september 1973-10 september 1981: dr. J.C. Terlouw
  • 11 september 1981-9 december 1982: mr. L.J. Brinkhorst
  • 10 december 1982-2 juni 1986: drs. M.B. Engwirda
  • 3 juni 1986-22 augustus 1994: mr. H.A.F.M.O. van Mierlo
  • 25 augustus 1994-21 november 1997: mr. drs. G.J. Wolffensperger
  • 21 november 1997-23 januari 2003: mr. Th. C. de Graaf
  • 23 januari 2003-3 februari 2006: mr. B.O. Dittrich
  • 3 februari 2006-24 juni 2006: Mr. L.W.S.A.L.B. van der Laan
  • 24 juni 2006-heden: Drs. A. Pechtold

    GroenLinks:

  • 14 september 1989-20 april 1993: mw. drs. M.B.C. Beckers-de Bruijn
  • 20 april-1993-4 mei 1994: P. Lankhorst
  • 4 mei 1994-26 november 2002: P. Rosenmöller
  • 26 november 2002-heden: drs. F. Halsema

    Partij van de Arbeid:

  • 1946-januari 1951: mr. M. van der Goes van Naters
  • januari 1951-september 1952: mr. L.A. Donker
  • september 1952-25 september 1962: mr. J.A.W. Burger
  • 25 september 1962-13 april 1965: dr. ir. A. Vondeling
  • 14 april 1965-22 februari 1967: drs. G.M. Nederhorst
  • 23 februari 1967-10 mei 1973: drs. J.M. den Uyl
  • 15 mei 1973-15 januari 1978: drs. E. van Thijn
  • 16 januari 1978-10 september 1981: drs. J.M. den Uyl
  • 11 september 1981-16 september 1982: W. Meijer
  • 16 september 1982-21 juli 1986: drs. J.M. den Uyl
  • 21 juli 1986-5 november 1989: W. Kok
  • 6 november 1989-16 mei 1994: drs. M.A.M. Wöltgens
  • 17 mei 1994-22 augustus 1994: W. Kok
  • 30 augustus 1994-10 juli 1998: drs. J. Wallage
  • 13 juli 1998-16 mei 2002: drs. A.P. W. Melkert
  • 16 mei 2002-19 november 2002: J. van Nieuwenhoven
  • 19 november 2002-14 februari 2007: W.J. Bos
  • 14 februari 2007-22 april 2008: J. Tichelaar
  • 22 april 2008-25 april 2010: drs. M.I. Hamer
  • 25 april 2010-heden: M.J. Cohen

    Socialistische Partij

  • 17 mei 1994-20 juni 2008: J.G.C.A. Marijnissen
  • 20 juni 2008-5 maart 2010: A.C. Kant
  • 5 maart 2010-heden: E.G.M. Roemer

    Staatkundig Gereformeerde Partij:

  • 1946-2 oktober 1961: ds. P. Zandt
  • 2 oktober 1961-10 mei 1971: ir. C.N. van Dis
  • 11 mei 1971-9 juni 1981: ds. H.G. Abma
  • 10 juni 1981-21 mei 1986: ir. H. van Rossum
  • 22 mei 1986-27 maart 2010: ir. B.J. van der Vlies
  • 27 maart 2010-heden: C.G. Staaij

    Volkspartij voor Vrijheid en Democratie:

  • 27 juli 1948-6 juni 1963: mr. P.J. Oud
  • 6 juni 1963-2 juli 1963: R. Zeegering Hadders
  • 2 juli 1963-1 september 1963: mr. E.H. Toxopeus
  • 1 september 1963-11 maart 1966: mr. W.J. Geertsema
  • 12 maart 1966-30 september 1969: mr. E.H. Toxopeus
  • 1 oktober 1969-5 juli 1971: mr. W.J. Geertsema
  • 20 juli 1971-18 december 1977: H. Wiegel
  • 19 december 1977-9 juni 1981: mr. J.G. Rietkerk
  • 10 juni 1981-24 augustus 1981: H. Wiegel (geen lid van de Tweede Kamer)
  • 25 augustus 1981-19 april 1982: H. Wiegel
  • 20 april 1982-9 juli 1986: drs. E.H.T.M. Nijpels
  • 9 juli 1986-30 april 1990: dr. ir. J.J.C. Voorhoeve
  • 1 mei 1990-30 juli 1998: mr. drs. F. Bolkestein
  • 30 juli 1998-16 mei 2002: H.F. Dijkstal
  • 16 mei 2002-15 mei 2003: drs. G. Zalm
  • 15 mei 2003-8 maart 2006: J.J. van Aartsen
  • 9 maart 2006-28 juni 2006: W.I.I. van Beek (interim)
  • 28 juni 2006-6 oktober 2010: drs. M. Rutte
  • 6 oktober 2010-heden: Drs. S.A. Blok

    Lijst Wilders/Partij van de Vrijheid:

  • 27 november 2006-heden: G. Wilders

    Partij voor de Dieren:

  • 27 november 2006-heden: Mr. M.L. Thieme

Bron: Parlementair Documentatiecentrum

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.