(In)formateurs sinds 1946


  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 27 mei 1946-1 juli 1946 (formateur)
    Kabinet Beel I (3 juli 1946-7 augustus 1948)

  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 13 juli 1948-22 juli 1948 (formateur)
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 22 juli 1948- 29 juli 1948
  • mr. J.R.H. van Schaik (KVP) 30 juli 1948- 6 augustus 1948 (formateur)
    Kabinet Drees I (7 augustus 1948-15 maart 1951)

  • mr. D.U. Stikker (VVD) 28 januari 1951-1 februari 1951
  • dr. W. Drees (PvdA) 1 februari 1951- 16 februari 1951 (formateur)
  • mr. J.R.H. van Schaik (KVP) 1 februari 1951- 16 februari 1951 (formateur)
  • mr. M.P.L. Steenberghe (KVP) 18 februari 1951- 24 februari 1951
  • dr. C.P.M. Romme (KVP) 27 februari 1951- 13 maart 1951
  • dr. C.P.M. Romme (KVP) 13 maart 1951- 14 maart 1951(formateur)
    Kabinet Drees II (15 maart 1951-2 september 1952) (vanaf 25 juni 1952 demissionair)

  • dr. W. Drees (PvdA) 27 juni 1952-22 juli 1952
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 23 juli 1952-4 augustus 1952 (formateur)
  • mr. L.A. Donker (PvdA) 5 augustus 1952-21 augustus 1952 (formateur)
  • ir. C. Staf (CHU) 22 augustus 1952-26 augustus 1952
  • dr. W. Drees (PvdA) 29 augustus 1952- 1 september 1952
  • mr. J.A.W. Burger (PvdA) 25 mei 1955- 2 juni 1955 (formateur)
    Kabinet Drees III (2 september 1952-13 oktober 1956) (vanaf 17 mei 1955- 3 juni 1955 demissionair)

  • dr. W. Drees (PvdA) 16 juni 1956-23 juli 1956
  • dr. C.P.M. Romme (KVP) 24 juli 1956- 1 augustus 1956 (formateur)
  • mr.Dr. P. Lieftinck (PvdA) 7 augustus 1956- 15 augustus 1956
  • mr.Dr. P. Lieftinck (PvdA) 16 augustus 1956- 20 augustus 1956
  • dr. W.F. de Gaay Fortman (ARP) 22 augustus 1956- 15 september 1956 (formateur)
  • mr. J.A.W. Burger (PvdA) 20 september 1956- 8 oktober 1956
  • dr. W. Drees (PvdA) 9 oktober 1956- 11 oktober 1956 (formateur)
    Kabinet Drees IV (13 oktober 1956-22 december 1958) (vanaf 11 december 1958 demissionair)

  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 12 december 1958-18 december 1958
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 19 december 1958-21 december 1958 (formateur)
    Kabinet Beel II (22 december 1958-19 mei 1959 (interim en vanaf 12 maart 1959 demissionair)

  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 14 maart 1959-26 maart 1959
  • dr. J.E. de Quay (KVP) 28 maart 1959- 27 april 1959 (formateur, poging mislukt)
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 1 mei 1959- 13 mei 1959
  • dr. J.E. de Quay (KVP) 14 mei 1959- 18 mei 1959 (formateur)
  • dr. W.F. de Gaay Fortman (ARP) 27 december 1960- 1 januari 1961
    Kabinet De Quay (19 mei 1959-24 juli 1963) (Vanaf 23 december 1960- 2 januari 1961 demissionair)

  • dr. C.P.M. Romme (KVP) 20 mei 1963-4 juni 1963
  • dr. W.L.P.M. de Kort (KVP) 6 juni 1963-26 juni 1963 (formateur)
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 28 juni 1963-4 juli 1963
  • dr. J.E. de Quay (KVP) 5 juli 1963-15 juli 1963 (formateur, poging mislukt)
  • mr. V.G.M. Marijnen (KVP) 16 juli 1963-23 juli 1963 (formateur)
    Kabinet Marijnen (24 juli 1963-14 april 1965)

  • drs. W.K.N. Schmelzer (KVP) 2 maart 1965- 12 maart 1965
  • mr. J.M.L.Th. Cals (KVP) 15 maart 1965- 13 april 1965 (formateur)
    Kabinet Cals (14 april 1965-22 november 1966)

  • drs. W.K.N. Schmelzer (KVP) 18 oktober 1966- 3 november 1966 (formateur, poging mislukt)
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 4 november 1966- 15 november 1966
  • dr. J. Zijlstra (ARP) 16 november 1966- 21 november 1966 (formateur)
    Kabinet Zijlstra (22 november 1966-5 april 1967 (interim en vanaf 15 februari 1967 demissionair)

  • dr. J. Zijlstra (ARP) 1 maart 1967- 5 maart 1967
  • dr. L.J.M. Beel (KVP) 6 maart 1967- 8 maart 1967
  • mr. B.W. Biesheuvel (ARP) 9 maart 1967- 20 maart 1967 (formateur, poging mislukt)
  • P.J.S. de Jong (KVP) 21 maart 1967- 4 april 1967 (formateur)
    Kabinet De Jong (5 april 1967-6 juli 1971)

  • dr. P.A.J.M. Steenkamp (KVP) 15 mei 1971- 20 juni 1971
  • mr. B.W. Biesheuvel (ARP) 21 juni 1971- 5 juli 1971 (formateur)
    Kabinet Biesheuvel I (6 juli 1971-20 juli 1972)

  • mr. B.W. Biesheuvel (ARP) 22 juli 1972- 9 augustus 1972 (formateur, lijmpoging mislukt)
  • mr. Y. Scholten (CHU) 28 juli 1972- 4 augustus 1972
    Kabinet Biesheuvel II (20 juli 1972-11 mei 1973) (interim en vanaf 29 november 1972 demissionair)

  • dr. M. Ruppert (ARP) 4 december 1972-30 januari 1973
  • mr. J.A.W. Burger (PvdA) 1 februari 1973- 4 april 1973
  • mr. A.A.M. van Agt (KVP) 10 april 1973- 22 april 1973 (formateur)
  • dr. W. Albeda (ARP) 10 april 1973- 22 april 1973 (formateur)
  • mr. J.A.W. Burger (PvdA) 23 april 1973- 10 mei 1973 (formateur)
  • dr. M. Ruppert (ARP) 23 april 1973- 10 mei 1973 (formateur)
    Kabinet Den Uyl (11 mei 1973 – 19 december 1977)

  • dr. J.M. den Uyl (PvdA) 1 juni 1977-15 juli 1977 (formateur)
  • dr. W. Albeda (ARP) 20 juli 1977- 26 juli 1977
  • dr. J.M. den Uyl (PvdA) 27 juli 1977- 25 augustus 1977 (formateur)
  • dr. G.H. Veringa (KVP) 26 augustus 1977- 1 september 1977
  • dr. J.M. den Uyl (PvdA) 2 september 1977- 6 oktober 1977 (formateur)
  • dr. G.H. Veringa (KVP) 2 september 1977- 6 oktober 1977 (formateur)
  • dr. P.J. Verdam (ARP) 11 oktober 1977- 25 oktober 1977
  • mr. M. Vrolijk (PvdA) 11 oktober 1977- 25 oktober 1977
  • dr. J.M. den Uyl (PvdA) 26 oktober 1977- 4 november 1977 (formateur)
  • dr. W.Ch.L. van der Grinten (KVP) 8 november 1977- 6 december 1977
  • mr. A.A.M. van Agt (CDA) 8 december 1977- 18 december 1977 (formateur)
    Kabinet Van Agt I (11 september 1981-29 mei 1982)

  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 30 mei 1981- 3 augustus 1981
  • drs. J. de Koning (CDA) 30 mei 1981- 3 augustus 1981
  • drs. E. van Thijn (PvdA) 10 juli 1981- 3 augustus 1981
  • dr. J. Kremers (CDA) 4 augustus 1981- 19 augustus 1981 (formateur)
  • drs. E. van Thijn (PvdA) 4 augustus 1981- 19 augustus 1981 (formateur)
  • mr. W.F. de Gaay Fortman (CDA) 20 augustus 1981- 1 september 1981
  • mr. A.A.M. van Agt (CDA) 2 september 1981- 10 september 1981 (formateur)
  • dr. C. de Galan (PvdA)17 oktober 1981- 4 november 1981
  • prof.drs.V. Halberstadt (PvdA)17 oktober 1981- 4 november 1981
    Kabinet Van Agt II (11 september 1981 – 29 mei 1982) (vanaf 16 oktober 1981 demissionair)

  • dr. P.A.J.M. Steenkamp (CDA) 14 mei 1982- 24 mei 1982
  • mr. A.A.M. van Agt (CDA) 25 mei 1982- 28 mei 1982 (formateur)
    Kabinet Van Agt III (29 mei 1982-4 november 1982) (interim en vanaf 8 september 1982 demissionair)

  • dr. J.A. van Kemenade (PvdA) 10 september 1982- 30 september 1982
  • mr. W. Scholten (CDA) 1 oktober 1982- 29 oktober 1982
  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 30 oktober 1982- 4 november 1982 (formateur)
    Kabinet Lubbers I (4 november 1982-14 juli 1986)

  • drs. J. de Koning (CDA) 23 mei 1986-11 juli 1986
  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 11 juli 1986- 13 juli 1986 (formateur)
    Kabinet Lubbers II (14 juli 1986-7 november 1989)

  • drs. J. de Koning (CDA) 8 september 1989- 12 september 1989
  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 13 september 1989- 27 oktober 1989
  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 27 oktober 1989- 4 november 1989 (formateur)
    Kabinet Lubbers III (7 november 1989-22 augustus 1994) (vanaf 10 mei 1994 demissionair)

  • mr. H.D. Tjeenk Willink (PvdA) 6 mei 1994- 13 mei 1994
  • drs. G.M.V. van Aardenne (VVD) 14 mei 1994- 26 juni 1994
  • mr. J.J. Vis (D66) 14 mei 1994- 26 juni 1994
  • mr. K.G. de Vries (PvdA) 14 mei 1994- 26 juni 1994
  • mr. H.D. Tjeenk Willink (PvdA) 27 juni 1994- 5 juli 1994
  • W. Kok (PvdA) 6 juli 1994- 28 juli 1994
  • W. Kok (PvdA) 29 juli 1994- 19 augustus 1994 (formateur)
    Kabinet Kok I (22 augustus 1994-3 augustus 1998)

  • mr. K.G. de Vries (PvdA) 8 mei 1998- 13 mei 1998
  • dr. E. Borst-Eilers (D66) 14 mei 1998- 19 juli 1998
  • W. Kok (PvdA) 14 mei 1998- 19 juli 1998
  • drs. G. Zalm (VVD) 14 mei 1998- 19 juli 1998
  • W. Kok (PvdA) 20 juli 1998-2 augustus 1998 (formateur)
  • mr. H.D. Tjeenk Willink (PvdA) 20 mei 1999- 31 mei 1999
  • Kabinet Kok II (3 augustus 1998-22 juli 2002) (vanaf 16 april 2002 demissionair)

  • mr. J.P.H. Donner (CDA) 16 mei 2002- 3 juli 2002
  • mr.dr. J.P. Balkenende (CDA) 4 juli 2002- 21 juli 2002 (formateur)
    Kabinet Balkenende I (22 juli 2002- 27 mei 2003) (vanaf 16 oktober 2002 demissionair)

  • mr. J.P.H. Donner (CDA) 24 januari 2003- 3 februari 2003
  • mr. J.P.H. Donner (CDA) 5 februari 2003- 12 april 2003
  • dr. F. Leijnse (PvdA) 5 februari 2003- 12 april 2003
  • mr. R.J. Hoekstra (CDA) 15 april 2003- 19 mei 2003
  • mr. F. Korthals Altes (VVD) 15 april 2003- 19 mei 2003
  • mr.dr. J.P. Balkenende (CDA) 20 mei 2003- 26 mei 2003 (formateur)
    Kabinet Balkenende II (27 mei 2003- 7 juli 2006) (vanaf 30 juni 2006 demissionair)

  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 1 juli 2006-5 juli 2006
  • mr.dr. J.P. Balkenende (CDA) 5 juli 2006-6 juli 2006 (formateur)
    Kabinet Balkenende III(7 juli 2006-22 februari 2007)

  • mr. R.J. Hoekstra (CDA) 25 november 2006-19 december 2006
  • dr. H.H.F. Wijffels (CDA) 20 december 2006-8 februari 2007
  • mr.dr. J.P. Balkenende (CDA) 9 februari 2007-21 februari 2007 (formateur)
    Kabinet Balkenende IV (22 februari 2007-14 oktober 2010)

  • Mr. H.D. Tjeenk Willink (PvdA) 26 juni 2010-5 juli 2010
  • Prof.Drs. J. Wallage (PvdA) 5 juli 2010-21 juli 2010
  • Prof.Dr. U. Rosenthal (VVD) 5 juli 2010-21 juli 2010
  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA) 21 juli 2010- 3 augustus 2010
  • mr. I.W. Opstelten (VVD) 3 augustus 2010-4 september 2010
  • Mr. H.D. Tjeenk Willink (PvdA) 8 september 2010-13 september 2010
  • mr. I.W. Opstelten (VVD) 13 september 2010-7 oktober 2010
  • Drs. M. Rutte (VVD) 7 oktober 2010-13 oktober 2010 (formateur)
    Kabinet Rutte-Verhagen (14 oktober-heden)
    Bron: Parlement en politiek.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.