Kabinetten sinds 1848


  • 25 maart 1848-21 november 1848: Schimmelpenninck (tijdelijk)
  • 21 november 1848-1 november 1849: De Kempenaer-Donker Curtius
  • 1 november 1849-19 april 1853: Thorbecke I
  • 19 april 1853-1 juli 1856: Van Hall-Donker Curtius
  • 1 juli 1856-18 maart 1858: Van der Brugghen
  • 18 maart 1858-23 februari 1860: Rochussen-Van Bosse
  • 23 februari 1860-14 maart 1861: Van Hall-Van Heemstra
  • 14 maart 1861-31 januari 1862: Van Zuylen van Nijevelt-Loudon
  • 31 januari 1862-10 februari 1866: Thorbecke II
  • 10 februari 1866-1 juni 1866: Fransen van de Putte
  • 1 juni 1866-4 juni 1868: Van Zuylen van Nijevelt-Heemskerk Azn.
  • 4 juni 1868-4 januari 1871: Van Bosse-Fock
  • 4 januari 1871-6 juli 1872: Thorbecke III
  • 6 juli 1872-27 augustus 1874: De Vries- Fransen van de Putte
  • 27 augustus 1874-3 november 1877: Heemskerk Azn.-Van Lynden van Sandenburg
  • 3 november 1877-20 augustus 1879: Kappeyne van de Coppello
  • 20 augustus 1879-23 april 1883: Van Lynden van Sandenburg
  • 23 april 1883-21 april 1888: Heemskerk Azn.
  • 21 april 1888-21 augustus 1891: Mackay
  • 21 augustus 1891-9 mei 1894: Van Tienhoven
  • 9 mei 1894-27 juli 1897: Röell
  • 27 juli 1897-1 augustus 1901: Pierson
  • 1 augustus 1901-17 augustus 1905: Kuyper
  • 17 augustus 1905-12 februari 1908: De Meester
  • 12 februari 1908-29 augustus 1913: Heemskerk
  • 29 augustus 1913-9 september 1918: Cort van der Linden
  • 9 september 1918-18 september 1922: Ruijs de Beerenbrouck I
  • 18 september 1922-4 augustus 1925: Ruijs de Beerenbrouck II
  • 4 augustus 1925-8 maart 1926: Colijn I
  • 8 maart 1926-10 augustus 1929: De Geer I
  • 10 augustus 1929-26 mei 1933: Ruijs de Beerenbrouck III
  • 26 mei 1933-31 juli 1935: Colijn II
  • 31 juli 1935-24 juni 1937: Colijn III
  • 24 juni 1937-25 juli 1939: Colijn IV
  • 25 juli 1939-10 augustus 1939: Colijn V
  • 10 augustus 1939-3 september 1940: De Geer II
  • 3 september 1940-27 juli 1941: Gerbrandy I
  • 27 juli 1941-23 februari 1945: Gerbrandy II
  • 23 februari 1945-24 juni 1945: Gerbrandy III
  • 24 juni 1945-3 juli 1946: Schermerhorn-Drees
  • 3 juli 1946-7 augustus 1948: Beel I
  • 7 augustus 1948-15 maart 1951: Drees-Van Schaik
  • 15 maart 1951-2 september 1952: Drees I
  • 2 september 1952-13 oktober 1956: Drees II
  • 13 oktober 1956-22 december 1958: Drees III
  • 22 december 1958-19 mei 1959: Beel II (interim)
  • 19 mei 1959-24 juli 1963: De Quay
  • 24 juli 1963-14 april 1965: Marijnen
  • 14 april 1965-22 november 1966: Cals
  • 22 november 1966-5 april 1967: Zijlstra (interim)
  • 5 april 1967-6 juli 1971: De Jong
  • 6 juli 1971-20 juli 1972: Biesheuvel I
  • 20 juli 1972-11 mei 1973: Biesheuvel II (interim)
  • 11 mei 1973-19 december 1977: Den Uyl
  • 19 december 1977-11 september 1981: Van Agt I
  • 11 september 1981-29 mei 1982: Van Agt II
  • 29 mei 1982-4 november 1982: Van Agt III (interim)
  • 4 november 1982-14 juli 1986: Lubbers I
  • 14 juli 1986-7 november 1989: Lubbers II
  • 7 november 1989-22 augustus 1994: Lubbers III
  • 22 augustus 1994-3 augustus 1998: Kok I
  • 3 augustus 1998-22 juli 2002: Kok II
  • 22 juli 2002- 27 mei 2003: Balkenende I
  • 27 mei 2003-7 juli 2006: Balkenende II
  • 7 juli 2006-22 februari 2007: Balkenende III
  • 22 februari 2007-14 oktober 2010: Balkenende IV
  • 14 oktober 2010-23 april 2012: Rutte -Verhagen

Bron: Parlement en kiezer.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.