Voorzitters politieke partijen na 1945


    Volkspartij voor Vrijheid en Democratie:
  • 24 januari 1948-augustus 1948: mr. D.U. Stikker
  • augustus 1948-9 april 1949: mr. P.J. Oud
  • 8/9 april 1949-9 november 1963: mr. P.J. Oud
  • 9 november 1963-29 maart 1969: ir. K. van der Pols
  • 29 maart 1969-15 maart 1975: mw. H.V. van Someren-Downer
  • 15 maart 1975-22 mei 1981: mr. F. Korthals Altes
  • 22 mei 1981-29 november 1986: J. Kamminga
  • 29 november 1986-4 oktober 1991: dr. L. Ginjaar
  • 4 oktober 1991-27 mei 1994: mw. mr. E.J.J.E. van Leeuwen-Schut
  • 27 mei 1994-28 mei 1999: drs. W.K. Hoekzema
  • 28 mei 1999-1 december 2003: drs. H.B. Eenhoorn
  • 1 december 2003-heden: J.H.C. van Zanen

    Partij van de Arbeid:

  • 9 februari 1946-medio 1953: K. Vorrink
  • medio 1953-23 februari 1955: ir. H. Vos
  • 23 februari 1955-30 mei 1960: E. Vermeer
  • 30 mei 1960-24 maart 1961: ir. H. Vos
  • 24 maart 1961-april 1965: J.G. Suurhoff
  • 12 juni 1965-7 maart 1969: dr. J.G.H. Tans
  • 7 maart 1969-4 februari 1971: dr. ir. A. Vondeling
  • 4 februari 1971-16 november 1974: A.A. van der Louw
  • 16 november 1974-10 april 1975: mw. C. van den Heuvel-de Blank
  • 10 april 1975-26 april 1979: mw. C. van den Heuvel-de Blank
  • 26 april 1979-1 september 1986: drs. M.J. van den Berg
  • 1 september 1986-2 april 1987: S. Poppe
  • 2 april 1987-30 augustus 1991: mw. drs. M. Sint
  • 30 augustus 1991-13/14 maart 1992: F. Castricum
  • 13/14 maart 1992-14 februari 1997: F. Rottenberg
  • 14 februari 1997-3 augustus 1998: mw. K. Adelmund
  • 3 augustus 1998-20 februari 1999: R.L. Vreeman
  • 20 februari 1999-5 september 2000: mw. drs. M. van Hees
  • 5 september 2000-16 maart 2001: mw. M. Hamer (interim)
  • 16 maart 2001-1 januari 2006: dr. R.A. Koole
  • 1 januari 2006-25 april 2007: M.F. van Hulten
  • 25 april 2007-25 september 2007: dr. R.A. Koole (interim)
  • 25 september 2007-heden: drs. E.M.J. Ploumen

    Democraten 66:

  • oktober 1966-februari 1967: mr. H.A.F.M.O. van Mierlo
  • februari 1967-18 november 1967: drs. G. Ringnalda
  • 25 november 1967-14 december 1968: mr. H.J. van Lookeren Campagne
  • 14 december 1968-7 november 1971: J.A.P.M. Beekmans
  • 7 november 1971-11 maart 1973: mw. R.E. van der Scheer-van Essen
  • 11 maart 1973-6 november 1976: drs. J. ten Brink
  • 6 november 1976-27 oktober 1979: mr. J.F. Glastra van Loon
  • 27 oktober 1979-11 september 1981: mr. H.J. Zeevalking
  • 11 september 1981-14 november 1981: C. Spigt
  • 14 november 1981-30 oktober 1982: J. van Berkom
  • 30 oktober 1982-mei 1986: mr. J. Kohnstamm
  • mei 1986-1 november 1986: mw. O. Scheltema
  • 1 november 1986-29 oktober 1988: mw. S. van der Loo
  • 29 oktober 1988-3 november 1990: M. Jager
  • 3 november 1990-28 november 1992: H.J.D. Jansen
  • 28 november 1992-23 november 1996: W.I.J.M. Vrijhoef
  • 23 november 1996-20 november 1999: T.A. Kok
  • 20 november 1999- 16 november 2002: A.G. Schouw
  • 16 november 2002-21 mei 2005: Alexander Pechtold
  • 21 mei 2005-heden: Frank Dales

    Christen-Democratisch Appèl:

  • 25 april 1975-11 oktober 1980: dr. P.A.J.M. Steenkamp
  • 11 oktober 1980-14 juli 1986: drs. P. Bukman
  • 14 juli 1986-22 november 1986: dr. B. Fleers (waarnemend)
  • 31 januari 1987-7 maart 1994: drs. W.G. van Velzen
  • 7 maart 1994-4 februari 1995: mw. mr. P.C. Lodders-Elfferich (waarnemend)
  • 5 februari 1995-27 februari 1999: J.J.M. Helgers
  • 27 februari 1999-27 september 2001: mr. M.L.A. van Rij
  • 27 september 2001-13 oktober 2001: mevr. C.C. Kerkhof-Mos (waarnemend)
  • 13 oktober 2001-4 november 2002: dr. B. de Vries (waarnemend)
  • 4 november 2002-heden: M.J.M. van Bijsterveldt-Vliegenthart

Bron: Documentatiecentrum Politieke Partijen/ Universiteitsbibliotheek Groningen

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *