Fractievoorzitters van opgeheven partijen sinds 1945

Dit zijn alleen de fractievoorzitters uit de Tweede Kamer sinds 1945.


    AOV (Algemeen Ouderen Verbond):
  • 1994-1995: H.M. Nijpels-Hezemans
  • 1995-1998: W.J. Verkerk

    ARP (Anti-Revolutionare Partij):

  • 1933-1956: dr. J. Schouten
  • 1956-1963: dr. J.A.H.J.S. Bruins Slot
  • 1963-1964: H. van Eijsden
  • 1964-1965: J. Smallenbroek
  • 1965-1967: B. Roolvink
  • 1967-1971: mr. B.W. Biesheuvel
  • 1971-1972: mr. W. Aantjes
  • 1972-1973: mr. B.W. Biesheuvel
  • 1973-1977: mr. W. Aantjes

    Boerenpartij:

  • 1963-1981: H. Koekoek

    CD (Centrum Democraten):

  • 1989-1998: drs. J.G.H. Janmaat

    Centrumpartij:

  • 1982-1984: drs. J.G.H. Janmaat

    CHU (Christelijk-Historische Unie):

  • 1939-1963: dr. H.W. Tilanus
  • 1963-1967: mr. H.K.J. Beernink
  • 1967-1968: ing. J.T. Mellema
  • 1968-1969: drs. A.D.W. Tilanus
  • 1969-april 1971: ing. J.T. Mellema
  • april 1971-juli 1971: drs. B.J. Udink
  • 6 juli 1971-26 juli 1971: dr. R.J.H. Kruisinga
  • juli 1971-1972: ing. J.T. Mellema
  • 1972-1973: drs. A.D.W. Tilanus
  • 1973-1977: dr. R.J.H. Kruisinga

    CPN (Communistische Partij van Nederland):

  • 1946-1952: G. Wagenaar
  • 1952-1957: H. Gortzak
  • 1957-1958: G. Wagenaar
  • 1958-1963: S. de Groot
  • 1963-1982: M. Bakker
  • 1982-1986: mr. I. Brouwer

    DS’70 (Democratisch-Socialisten 1970):

  • 1971: dr. W. Drees jr.
  • 1971-1973: J.J.A. Berger
  • 1973-1977: dr. W. Drees jr.
  • 1977-1981: R.E.F.M. Nijhof

    EVP (Evangelische Volkspartij):

  • 1982-1986: C. Ubels-Veen

    GPV (Gereformeerd Politiek Verbond):

  • 1963-1977: P. Jongeling
  • 1977-1981: dr. A.J. Verburgh
  • 1981-2001: G.J. Schutte

    KNP (Katholiek Nationale Partij):

  • 1948-1956: Ch. J.I.M. Welter

    KVP (Katholieke Volkspartij):

  • 1945-1946: dr. mr. L.N. Deckers
  • 1946-1961: dr. C.P.M. Romme
  • 1961-1963: dr. W.L.P.M. de Kort
  • 1963-1971: drs. W.K.N. Schmelzer
  • 1971-1972: dr. G.H. Veringa
  • 1972-1977: mr. F.H.J.J. Andriessen

    Leefbaar Nederland:

  • 2002-2003: mr. F. Teeven

    NMP (Nederlandse Middenstandspartij):

  • 1971-1972: A.W. te Pas

    PPR (Politieke Partij Radikalen):

  • 1971-1972: drs. J.M. Aarden
  • 1972-1977: dr. mr. B. de Gaay Fortman
  • 1977-1989: M.B.C. Beckers-de Bruijn

    PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij):

  • 1959-1962: N. van der Veen
  • 1962-1969: H.J. Lankhorst
  • 1969-1972: drs. H. Wiebenga
  • 1972-1978: dr. B. van der Lek
  • 1978-1985: A.G. van der Spek
  • 1985-1989: drs. A. Ch. van Es

    PvdV (Partij van de Vrijheid):

  • 1946-1948: drs. S.E.B. Bierema

    RKPN (Rooms-Katholieke Partij Nederland):

  • 1972-1977: K. Beuker

    RPF (Reformatorisch Politieke Federatie):

  • 1981-1994: M. Leerling
  • 1994-2001: L.C. van Dijke

    Unie 55+:

  • 1994-1998: H.A. Leerkes

    Lijst Pim Fortuyn:

  • 16 mei 2002-1 september 2002: M. Herben
  • 1 september-16 oktober 2002: H.H.R. Wijnschenk
  • 2002-2004: M. Herben
  • 2004-2006: G.P. van As

Bron: www.parlement.com.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *